معایب کرک کردن ویندوز و آسیب آن به کامپیوتر

هر چه تکنولوژی پیشرفت می‌کند خطرات و عوارض جانبی زندگی در دنیای دیجیتال نیز گسترش پیدا خواهد کرد. یکی از دلایل خرید ویندوز اورجینال، بحث امنیت بالا است. حفظ و صیانت از اسناد، عکس‌های شخصی و فایل‌های خصوصی برای افراد و همچنین محرمانه بودن اطلاعات و داده‌های سازمانی برای شرکت‌ها و سازمان‌ها بسیار حائز اهمیت است.

با استفاده از ویندوزها و آفیس کرک شده، دیوارهای دفاعی ویندوز از بین رفته و بدون شک داده‌ها و اطلاعات درخطر می‌باشد. کاربران زیادی آنتی‌ویروس خریداری‌شده را روی ویندوزهای کرک شده نصب می‌کنند دریغ از اینکه نصب آنتی‌ویروس بر روی نسخه‌های کپی، کار بیهوده‌ای است و داشتن بستر ناامن باعث کاهش امنیت داده‌ها می‌شود. در ادامه به بررسی برخی از “مزایای خرید لایسنس ویندوز” می‌پردازیم :

برخی از مزایای استفاده از نسخه اصلی ویندوز:

 کاهش ریسک کند شدن در اصطلاح هنگ کردن سیستم

 امنیت بیشتر در مقابل ویروس‌ها و حملات

 دریافت آپدیت‌ها به‌صورت واقعی

 پشتیبانی مایکروسافت

 نصب آسان نرم‌افزارهای کاربردی از بازار مایکروسافت که نیاز به ویندوز اصلی دارند

افزایش کارایی و سرعت رایانه

آپدیت مستقیم

شاید برای شما هم سوال ایجاد شده است که ویندوزهای کرک شده همانند نسخه‌ی اورجینال از سرور ماکروسافت آپدیت ها را دریافت می کنند یا خیر؟ پاسخ به این سوال کاملا مثبت است ولی این قضیه فقط برای چند هفته انجام می شود و سرور ماکروسافت بعد از مدتی سیستمی که از ویندوز اصلی استفاده نمی کند را کنار گذاشته و همین باعث ایجاد نقص فنی می شود.

لازم به ذکر است اگر ویندوز دارای لایسنس معتبر باشد، بدون هیچ مشکلی آخرین آپدیت‌های رسمی مایکروسافت را دریافت خواهد کرد. از آنجایی که به روز رسانی ها برای رفع خطاهای نرم افزاری و پایداری بیشتر سیستم عامل عرضه می شود، بروز بودن سیستم عامل از اهمیت بالایی برخوردار است.

آیا سرعت ویندوز اورجینال و کرک شده متفاوت است؟

در نسخه های کپی یا به اصطلاح کرک شده، ویندوز کاربر هر چند وقت یکبار با سرعت بسیار پایینی مواجه می شود. در حالی که برای نسخه اصلی ویندوز چنین مشکلی به وجود نخواهد آمد و همچینین سیستم دچار نقص و یا راه اندازی مجدد نخواهد شد.

مایکروسافت در ایران پشتیبانی ندارد!!!!

با داشتن لایسنس اورجینال می‌توان از پشتیبانی‌های شرکت مایکروسافت در خصوص سیستم‌عامل نصب‌شده بر روی کامپیوتر خود برخوردار شد. استفاده از خدمات پشتیبانی در حفظ و نگهداری اطلاعات و جلوگیری از بروز مشکلاتی نظیر تعویض ویندوز و دغدغه‌ی بکاپ گیری امری مهم تلقی می شود.

امکان خرید مستقیم و بدون واسطه از شرکت مایکروسافت

بسیاری از کاربران کارت‌بانکی بین‌المللی ندارند، به همین دلیل امکان خرید مستقیم از شرکت مایکروسافت مقدور نیست. برای خرید ویندوز قانونی، دو راه پیش روی کاربران عزیز قرار داده‌شده است.

خرید به‌صورت فیزیکی که شامل یک عدد سی دی به همراه لایسنس می‌باشد.

خرید به‌صورت مجازی: با توجه به نداشتن کارت‌بانکی بین‌المللی بین اکثر کاربران، شرکت یا فروشگاه‌هایی هستند که امکان خرید را با استفاده از ترفندهای خاصی برای استفاده‌کنندگان فراهم می‌کنند.

کلام آخر

 در این مقاله سعی شد  تمامی جوانب برای انتخاب ویندوز اورجینال به اطلاع کاربران برسد. درست است که هیچ منعی برای نصب نسخه کرک شده وجود ندارد اما اگر به دنبال امنیت بیشتر هستید، توصیه داریم با توجه به موارد گفته‌شده، تهیه‌ی ویندوز قانونی را در اولویت کار خود قرار دهید و از مزیت‌هایی نظیر پشتیبانی، دریافت منظم آپدیت‌ها، سرعت عمل  و امنیت در دنیای دیجیتال که مقوله‌ای بسیار پیچیده است، بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید